Παιχνίδια στην αυλή του σχολείου

Με πρωτοβουλία του συλλόγου διδασκόντων και δεδομένου ότι το παιχνίδι είναι απαραίτητο για μια ευτυχισμένη και υγιή παιδική ηλικία,

οι μαθητές και οι μαθήτριες  όλων των τάξεων του σχολείου μας θα  έχουν πλέον την ευκαιρία να γυμναστούν,να ψυχαγωγηθούν αλλά και να καλλιεργήσουν την ομαδικότητα,τη συνεργασία,την ευγενή άμιλλα και να γνωρίσουν καλύτερα τον εαυτό τους αλλά και τους άλλους,συμμετέχοντας τόσο κατά τη διάρκεια της ώρας της Φ. Αγωγής όσο και του διαλείμματος σε μια σειρά επιδαπέδιων παιχνιδιών στον αύλειο χώρο του σχολείου μας.

Η αυλή μας σιγά σιγά αρχίζει να στολίζεται, το χρώμα να κερδίζει το γκρίζο, και τα παιδιά μας να απολαμβάνουν το παιχνίδι στο προαύλιο!

Παιχνίδια στην αυλή του σχολείου Παιχνίδια στην αυλή του σχολείου Παιχνίδια στην αυλή του σχολείου Παιχνίδια στην αυλή του σχολείου Παιχνίδια στην αυλή του σχολείου