NO FINISH LINE

Σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας θα συμμετάσχει σε συνεργασία με το 6ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής στον φιλανθρωπικό αγώνα  δρόμου (βάδισμα ή τρέξιμο) NO FINISH LINE ATHENS

που θα διεξαχθεί στο Ολυμπιακό Στάδιο της Αθήνας (Αγορά Καλατράβα) από την Τετάρτη 15 Μαϊου έως και την Κυριακή 19 Μαϊου 2024. Η συμμετοχή μας θα πραγματοποιηθεί εκτός ωρών διδακτικού ωραρίου, συνοδεία γονέων/κηδεμόνων.

Ο αγώνας No Finish Line, είναι o μεγαλύτερος φιλανθρωπικός αγώνας σε προσφορά, συμμετοχή και διάρκεια, που σε συνεργασία με την Ένωση “Μαζί για το Παιδί”, συγκεντρώνει χρήματα και συμβάλλει σε ετήσια βάση στην υλοποίηση παιδικών προγραμμάτων οργανώσεων, ιδρυμάτων και συλλόγων, ενώ ταυτόχρονα εκπαιδεύει, επιμορφώνει και καλλιεργεί, νοοτροπία και κουλτούρα διάδοσης-στήριξης-συμμετοχής σε φιλανθρωπικές δράσεις.

Το No Finish Line Athens, είναι ένας αγώνας 5 ημερών, 100 ωρών όπου ο/η καθένας/καθεμιά στο διάστημα αυτό, μέρα ή νύχτα μπορεί να βρεθεί στην Αγορά Καλατράβα μόνος/η, οικογενειακώς ή και με την παρέα του/της και να γράψει χιλιόμετρα είτε τρέχοντας είτε περπατώντας. Κάθε χιλιόμετρο αντιστοιχεί σε προσφορά 0,5 ευρώ στην οργάνωση “Μαζί για το Παιδί”.

Για την εγγραφή, το κόστος συμμετοχής είναι 12 ευρώ ανά άτομο και περιλαμβάνει αριθμό με ενσωματωμένο ηλεκτρονικό chip για την καταγραφή χιλιομέτρων, αναμνηστικό μπλουζάκι, σακουλάκι πλάτης, live αποτελέσματα, ηλεκτρονικό δίπλωμα, ειδικό χώρο φύλαξης αντικειμένων, υπηρεσίες ενυδάτωσης και τροφοδοσίας, προσφορές χορηγών & υποστηρικτών, ελεύθερη πρόσβαση στο NFL Village.
Εάν επιθυμείτε τη συμμετοχή σας και τη συμμετοχή του παιδιού σας ή όποιου άλλου ατόμου από το οικογενειακό και φιλικό περιβάλλον, σας παρακαλούμε να συμπληρώσετε την/τις παρακάτω δήλωση/δηλώσεις (μια δήλωση για κάθε συμμετέχοντα/συμμετέχουσα) και να την/τις επιστρέψτε στο σχολείο μαζί με το αντίστοιχο ποσό προκειμένου να προχωρήσουμε στην ομαδική εγγραφή σε συνεργασία με το 6ο Δημοτικό Αγίας Παρασκευής.

Προσοχή: Η προθεσμία δηλώσεων είναι έως την Παρασκευή 8 Μαρτίου 2024.

Δήλωση συμμετοχής pdf icon